Drewniane Podłogi Schody Elewacje | Zamość - ŚWIAT DREWNA

panorama1.jpg

Kleje

1 - KOMPONENTOWY ELASTYCZNY KLEJ DO PODŁÓG DREWNIANYCH

 

WŁAŚCIWOŚCI:
Gotowy do użycia, elastyczny klej na bazie MS Polimer o uniwersalnym zastosowaniu, bezzapachowy, bezwodny. Nie zawiera rozpuszczalników i izocyjanianów. Odporny na wodę i temperaturę. Nie powoduje pęcznienia drewna po położeniu, dając mocną elastyczną spoinę. Jest bezpieczny w zastosowaniu. Łatwy w rozprowadzaniu i usuwaniu. Klej spełnia wymagania normy PN-EN 14293.

 

ZASTOSOWANIE:
MS ELASTIC przeznaczony jest do klejenia na jastrychach cementowych, anhydrytowych i innych podłożach, parkietu litego, warstwowego, egzotycznego, desek warstwowych, paneli drewnianych, parkietów gotowych i przemysłowych oraz laminatu. Może być stosowany na ogrzewaniu podłogowym.

 

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:
Podłoże i warunki klimatyczne w pomieszczeniu muszą spełniać powszechnie uznane zasady parkieciarstwa. Podłoże musi być suche, stabilne, równe, pozbawione antyadhezyjnych zabrudzeń, typu olej, farby, gipsu itp., wytrzymałe na ścinanie i odrywanie wynikające z „pracy drewna. Zalecamy gruntowanie podłoża gruntem poliuretanowym np. RENOPRIMER PU 112 lub RENOPRIMER PU 150, Pu 200, Pu 300 (w przypadku podłoża o dużej chłonności lub potrzeby wzmocnienia go).

 

SPOSÓB UŻYCIA:
Klej nakładać na podłoże odpowiednią szpachlą zębatą. Klejony element lekko docisnąć. Należy zwrócić uwagę aby spód klejonego elementu musi zostać całkowicie pokryty klejem. Po zakończeniu klejenia niewykorzystany klej w opakowaniu należy przykryć szczelnie folią aluminiową w celu ograniczenia dostępu wilgoci.

 

WAŻNE WSKAZÓWKI:
Poniżej +15oC i powyżej 65% wilgotności otoczenia, nie dopuszcza się klejenia elementów posadzki podłogowej. Zabrudzenia powstałe podczas prac parkieciarskich oraz narzędzia czyścić stosując PU Cleaner. Szlifowanie/dalsze prace – najwcześniej po 24 godzinach (przy założeniu braku okresu aklimatyzacji drewna do warunków otoczenia).

 

ZUŻYCIE:
Poniżej poglądowo podane wielkości szpachli zębatych do klejenia. Szpachlę zębatą do kleju dobrać należy tak, aby klej w 100% pokrył spody elementów posadzkowych. W razie konieczności zęby szpachli należy powiększyć nożycami do blachy.

Rodzaj podłogi  Uzębienie   Zużycie  
 Duże elementy parkietu gotowego i litego, deski lite B 13 1100 – 1300 g/m2
  Lamelki, mozaika przemysłowa, parkiet lity, parkiet gotowy o małychformatach i kostka brukowa z drewna B 11 1000 – 1200 g/m2
  Duże elementy parkietu gotowego B 5 800 – 1000 g/m2
 Parkiet mozaikowy, parkiet gotowy o małych formatach B 3 700 – 900 g/m2

 

 

MAGAZYNOWANIE:
Przechowywać w oryginalnie zamkniętym opakowaniu w temperaturze +5oC+ 25oC.

 

DANE TECHNICZNE:
Baza: 100% MS Polimer Postać: gęsta ciecz Barwa: popielaty Gęstość: 1,6 kg/dm3 Czas układania: ok. 30 minut w temp. +15oC +23OC, (23OC / 50% wilgotności powietrza) Przydatność: 6 miesięcy od daty produkcji Wielkość opakowania: 12 kg

ELASTYCZNY KLEJ HYBRYDOW DO PARKIETÓW DWU- I TRZYWARSTWOWYCH

 

- zmniejsza natężenie hałasu
- nie zawiera rozpuszczalnika
- nie powoduje pęcznienia drewna

 

WŁAŚCIWOŚCI:
SMP ELASTIC 300 to gotowy użycia 1-komponentowy silanowy bezrozpuszczalnikowy klej do elastycznego klejenia parkietów dwuwarstwowych i trzywarstwowych. Bezwonny. Nie powoduje pęcznienia drewna przy jego montażu. Ma wyciszające właściwości akustyczne.

 

ZASTOSOWANIE:
SMP ELASTIC 300 przeznaczony jest do elastycznego klejenia parkietów dwuwarstwowych i trzywarstwowych, a także parkietów mozaikowych do odpowiednio chłonnych i niechłonnych podkładów podłogowych/jastrychy cementowe, anhydrytowe, płyty OSB, a także na podkłady wylane z odpowiednich mas szpachlowych samo rozlewnych, przeznaczonych pod posadzki drewniane. Grubość masy szpachlowej nie powinna być cieńsza niż 3mm. Może być stosowany na ogrzewaniu podłogowym.

 

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:
Podkłady podłogowe i warunki klimatyczne w pomieszczeniu muszą spełniać powszechnie uznane zasady parkieciarstwa. Podkłady podłogowe muszą być suche, stabilne, równe, pozbawione antyadhezyjnych zabrudzeń, typu olej, farby, gipsu itp., wytrzymałe na ścinanie i odrywanie wynikające z „pracy drewna. Zalecamy gruntowanie podłoża gruntem poliuretanowym np. RENOPRIMER PU 112 lub RENOPRIMER PU 150, Pu 200, Pu 300 (w przypadku podkładów podłogowych o dużej chłonności lub konieczności jego wzmocnienia.).

 

SPOSÓB UŻYCIA:
Klej nakładać na podłoże odpowiednią szpachlą zębatą. Klejony element lekko docisnąć. Należy zwrócić uwagę aby spód klejonego elementu został całkowicie pokryty klejem. Po zakończeniu klejenia niewykorzystany klej w opakowaniu należy przykryć szczelnie folią aluminiową w celu ograniczenia dostępu wilgoci.

 

WAŻNE WSKAZÓWKI:
Poniżej +15oC i powyżej 65% wilgotności otoczenia, nie dopuszcza się klejenia elementów posadzki podłogowej. Zabrudzenia powstałe podczas prac parkieciarskich oraz narzędzia czyścić stosując RENOVE SOLVENT 250. Klej cechuje łatwość usuwania, nawet po kilkunastu godzinach plam po kleju, pozostawionych na elementach podłogowych, bez użycia rozpuszczalnika. Szlifowanie/dalsze prace – najwcześniej po 24 godzinach (o ile nie jest konieczna dłuższa aklimatyzacja drewna do warunków otoczenia).

 

ZUŻYCIE:
Poniżej poglądowo podane wielkości szpachli zębatych do klejenia. Szpachlę zębatą do kleju dobrać należy tak, aby klej w 100% pokrył spody elementów posadzkowych. W razie konieczności zęby szpachli należy powiększyć nożycami do blachy.

 Rodzaj podłogi Uzębienie   Zużycie 
  Parkiet mozaikowy i dwuwarstwowy długość do ok. 40 cm.  B 2 700 - 800 g/m2
 Parkiet mozaikowy i dwuwarstwowy długość do ok. 100 cm  B3 - B5  700 – 1000 g/m2
 Parkiet dwuwarstwowy / deski/ długości do 120 cm i parkiet trzywarstwowy /deski/ długości do 225cm    B5 - B11 1000 – 1200 g/m2

 

 

MAGAZYNOWANIE:
Przechowywać w oryginalnie zamkniętym opakowaniu w temperaturze +5oC+ 25oC.

 

DANE TECHNICZNE:
Baza: Polimery na bazie SMP
Postać: gęsta ciecz
Barwa: popielaty
Gęstość: 1,6 kg/dm3
Czas układania: ok. 30 minut w temp. +15oC +23OC, (23OC / 50% wilgotności powietrza)
Przydatność: 6 miesięcy od daty produkcji
Wielkość opakowania: 12 kg

2 - KOMPONENTOWY KLEJ POLIURETANOWY

 

WŁAŚCIWOŚCI:
Uniwersalny 2-komponentowy klej poliuretanowy, niezawierający wody i rozpuszczalników, posiadający bardzo dobre właściwości wypełniające. Po związaniu wykazuje bardzo dobrą stabilność i brak skurczu, nawet przy nakładaniu grubszych warstw. Charakteryzuje się długim czasem otwartym (do 100 minut). Klej spełnia wymagania normy DIN 281 i PN EN 14293.

 

ZASTOSOWANIE:
Przeznaczony jest do klejenia na podłożach betonowych, anhydrytowych, ceramicznych (po odpowiednim przygotowaniu podłoża ceramicznego), drewnianych – parkietu litego, warstwowego, egzotycznego, desek litych, warstwowych, paneli drewnianych, parkietów gotowych i przemysłowych (również na ogrzewaniu podłogowym).

 

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:
Podłoże i warunki klimatyczne w pomieszczeniu muszą spełniać powszechnie uznane zasady parkieciarstwa. Podłoże musi być suche, stabilne, równe, pozbawione antyadhezyjnych zabrudzeń, typu olej, farby, gipsu itp., wytrzymałe na ścinanie i odrywanie wynikające z „pracy drewna”. Zalecamy gruntowanie podłoża gruntem poliuretanowym np. RENOPRIMER PU 112, 150, 200 lub 300.

 

SPOSÓB UŻYCIA:
Do komponentu A (masy) należy dodać komponent B i dokładnie wymieszać odpowiednim przyrządem do mieszania. Mieszać do uzyskania jednolitej konsystencji (w obrębie ścianek i na dnie opakowania), gdyż w przypadku niedokładnego wymieszania można nie osiągnąć maksymalnej skuteczności kleju. Przygotowany klej nakładać na podłoże odpowiednią szpachlą zębatą. Klejony element lekko docisnąć, przesuwając po płaszczyźnie poziomej. Nie należy chodzić po klejonej powierzchni przez 4 – 6 godzin.

 

WAŻNE WSKAZÓWKI:
Dzielenie kleju w opakowaniu na części wiąże się z dużym ryzykiem nieprawidłowego dobrania proporcji i w efekcie nieprawidłowego wiązania kleju. Jeżeli jednak istnieje konieczność dzielenia kleju, należy bardzo dokładnie dozować komponent B z komponentem A. Poniżej +150 C i powyżej 65% wilgotności otoczenia nie dopuszcza się klejenia elementów posadzki podłogowej. Zabrudzenia powstałe podczas prac parkieciarskich oraz narzędzia czyścić natychmiast stosując PU Cleaner. Po utwardzeniu klej można usunąć tylko mechanicznie.

 

ZUŻYCIE:

Poniżej poglądowo podane wielkości szpachli zębatych do klejenia. Szpachlę zębatą do kleju dobrać należy tak, aby klej w 100% pokrył spody elementów posadzkowych. W razie konieczności zęby szpachli należy powiększyć nożycami do blachy.

Rodzaj podłogi  Uzębienie  Zużycie  
 Podłogi drewniane masywne  B 13  1100 - 1300 g/m2
 Deski warstwowe, panele drewniane  B 11  1000 – 1200 g/m2
  Parkiet gotowy, parkiet przemysłowy  B 11  1000 – 1200 g/m2

 

 

MAGAZYNOWANIE:
Przechowywać w oryginalnie zamkniętym opakowaniu, w suchym miejscu, w temperaturze +5OC do +25OC.

 

DANE TECHNICZNE:
KOMPONENT A – masa, KOMPONENT B – utwardzacz
Postać: gęsta ciecz (komp. A), oleista ciecz (komp. B)
Barwa: szara (komp. A), brązowa (komp. B)
Zapach: bez zapachu (komp. A), ziemisty (komp. B)
Temperatura wrzenia: 190oC
Temperatura zapłonu: 250oC (komp. A) 200oC (komp. B)
Gęstość: 1,6 kg/dm3 (komp. A) 1,2 kg/dm3 (komp. B)
Przydatność: 12 miesięcy od daty produkcji
Wielkość opakowania: (komp. A + komp. B): 9,99kg
Nr art.: 0950

2 - KOMPONENTOWY KLEJ POLIURETANOWY

 

WŁAŚCIWOŚCI:
2-komponentowy, bezwonny klej do parkietu, posiada bardzo dobrą wytrzymałość na ścinanie i odrywanie. Nie zawiera wody, ani rozpuszczalników. Nie pochłania wilgoci i nie powoduje skurczów przy nakładaniu grubszych warstw. Cechuje go szybkie wiązanie – czas otwarty ok. 50 min. Klej spełnia wymagania normy DIN 281 i PN EN 14293.

 

ZASTOSOWANIE:
Przeznaczony jest do klejenia na podłożach betonowych, anhydrytowych, ceramicznych (po odpowiednim przygotowaniu podłoża ceramicznego), drewnianych – parkietu litego, warstwowego, egzotycznego, paneli podłogowych drewnianych i laminowanych, parkietów gotowych i przemysłowych. Klej może być stosowany na ogrzewaniu podłogowym.

 

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:
Podłoże i warunki klimatyczne w pomieszczeniu muszą spełniać powszechnie uznane zasady parkieciarstwa. Podłoże musi być suche, stabilne, równe, pozbawione antyadhezyjnych zabrudzeń, typu olej, farby, gipsu itp., wytrzymałe na ścinanie i odrywanie wynikające z „pracy drewna. Zalecamy gruntowanie podłoża gruntem poliuretanowym np. RENOPRIMER PU 112 lub RENOPRIMER PU 150 (w przypadku podłoża o dużej chłonności lub potrzeby wzmocnienia go).

 

SPOSÓB UŻYCIA:
Do komponentu A (masy) należy dodać komponent B i dokładnie wymieszać odpowiednim przyrządem do mieszania. Mieszać do uzyskania jednolitej konsystencji (w obrębie ścianek i na dnie opakowania), gdyż w przypadku niedokładnego wymieszania można nie osiągnąć maksymalnej skuteczności. Przygotowany klej nakładać na podłoże odpowiednią szpachlą zębatą. Klejony element lekko docisnąć, przesuwając po płaszczyźnie poziomej. Nie należy chodzić po klejonej powierzchni przez 4 – 6 godzin.

 

WAŻNE WSKAZÓWKI:
Dzielenie kleju w opakowaniu na części wiąże się z dużym ryzykiem nieprawidłowego dobrania proporcji i w efekcie nieprawidłowego wiązania kleju. Jeżeli jednak istnieje konieczność dzielenia kleju, należy bardzo dokładnie dozować komponent B z komponentem A. Poniżej +15OC i powyżej 65% wilgotności otoczenia, nie dopuszcza się klejenia elementów posadzki podłogowej. Zabrudzenia powstałe podczas prac parkieciarskich oraz narzędzia czyścić natychmiast stosując PU Cleaner. Po utwardzeniu klej można usunąć tylko mechanicznie.

 

ZUŻYCIE:
Poniżej poglądowo podane wielkości szpachli zębatych do klejenia. Szpachlę zębatą do kleju dobrać należy tak, aby klej w 100% pokrył spody elementów posadzkowych. W razie konieczności zęby szpachli należy powiększyć nożycami do blachy. Rodzaj podłogi Uzębienie Zużycie Podłogi drewniane masywne B 13 1100 - 1300 g/m2 Deski warstwowe, panele drewniane B 11 1000 – 1200 g/m2 Parkiet gotowy, parkiet przemysłowy B 11 1000 – 1200 g/m2

 

MAGAZYNOWANIE:
Przechowywać w oryginalnie zamkniętym opakowaniu, w suchym miejscu, w temperaturze +5OC do +25OC.

 

DANE TECHNICZNE:
KOMPONENT A – masa, KOMPONENT B – utwardzacz
Postać: gęsta ciecz (komp. A), oleista ciecz (komp. B)
Barwa: szara (komp. A), brązowa (komp. B)
Zapach: bez zapachu (komp. A), ziemisty (komp. B)
Temperatura wrzenia: 190oC
Temperatura zapłonu: 250oC (komp. A) 200oC (komp. B)
Gęstość: 1,6 kg/dm3 (komp. A) 1,2 kg/dm3 (komp. B)
Przydatność: 12 miesięcy od daty produkcji
Wielkość opakowania: (komp. A + komp. B): 6,66 kg

Copyright © 2016 ŚWIAT DREWNA
Design: ZamNET & Hts Studio